Start

 

Er personliga redovisningsbyrå

Vi är ett härligt gäng som tycker om siffror och att sitta på kontor.
Vi är också intresserade av människor. Detta gör oss till den personliga
redovisningsbyrån som man som företagare känner sig trygg att lämna sina papper till.

 


Kort om oss

Vi erbjuder små och medelstora företag samt privatpersoner, allt från enstaka ekonomiska tjänster till helhetslösningar, skräddarsydda efter kundens behov. Vi arbetar enligt Svensk Standard för Redovisningstjänster, REKO, vilket är ett ramverk för kvalitetssäkrad redovisning.

Läs mer om oss



Våra tjänster

Allt mellan löpande redovisning och affärsutveckling



Löpande redovisning
  • Bokföring
  • Kundfakturering
  • Kundreskontra
  • Kravrutiner
  • Leverantörsfakturahantering
  • Leverantörsreskontra
  • Projektredovisning
  • Rapportering/Avstämning
  • Momsredovisning
Bokslut/deklaration
  • Bokslut
  • Bokslutsrapport
  • Årsredovisning
  • Koncernredovisning 
  • Inkomstdeklaration 
Personal
  • Löneberäkning
  • Löneutbetalning
  • Kontrolluppgifter
  • Arbetsgivardeklaration
  • Anställningsavtal
Affärsutveckling
  • Affärsplan
  • Affärsmodeller
  • Bolagsbildning 
  • Budgetering
  • Ekonomistyrning



Här är vårt team


Helene Andersson

Helene Andersson

Auktoriserad Redovisningskonsult

031-788 05 11
helene@askimsredovisning.se

John Dahlqvist

John Dahlqvist

Redovisningskonsult

031-788 17 31
john@askimsredovisning.se

Sofia Labe

Sofia Labe

Redovisningskonsult

031-788 17 33
sofia@askimsredovisning.se

Jennifer Granberg

Jennifer Granberg

Redovisningskonsult

031-788 17 37
jennifer@askimsredovisning.se


Annelie Nilsson

Annelie Nilsson

Redovisningsassistent

031-788 17 35
annelie@askimsredovisning.se

Sofie Nilsson

Sofie Nilsson

Redovisningsassistent - Föräldrarledig

031-788 17 36
sofie@askimsredovisning.se

Frida Wickman

Frida Wickman

Redovisningsassistent

031-788 17 34
frida@askimsredovisning.se

Malin Olofsson

Malin Olofsson

Redovisningsassistent

031-788 17 38
malin.o@askimsredovisning.se



Några av våra kunder


2_CRS 4_GlueFast rmw_png 3_BoFastening